Deneme Dalışı

[Toplam:12    Ortalama:3.1/5]

Dalış yapmak istiyorum sistem nasıl dalış yapmak için eğitim mi almak gerekiyor ?

Dalışı , sualtını mı merak ediyorsunuz ? sualtı Belgesellerini izlemeyi seviyorsunuz peki bu güzel duyguyu yaşamak istemez misiniz ?

Deneme dalışı programımız tam size göre  amaç sualtını tanımak , keşfetmek , eğitime karar vermeden önce sualtıyla ilgili kafanıza takılan sorulara yerinde cevap bulmak için yapılan bir dalıştır.

Eğitmen yada deneme dalışı uzmanımız ile bire bir maximum 5 metre derinliğe yapılan bir dalıştır.

( 5 metre uluslararası konulmuş bir kuraldır eğitim almamış bir kişinin herhangi bir sağlık problemi yaşamayacağı renkli ve canlılığın olduğu bir derinliktir. )


AYVALIK’TA NEREDE DALIŞ YAPILIYOR?

Sabah saat 10:00 da ayvalık limanından kalkan teknemiz rüzgar durumu , gelen dalıcıların dalış seviyesine göre bir planlama yapılır , dalış eğitmeni ve kaptanın uygun gördüğü dalış noktalarına doğru hareket edilir.

Dalış planlaması yapılır , derin dalış yapacakları için teknede öncelik 2 yıldız ve üzeri dalıcılarındır. onlar için derin dalış noktasına gidilir , onların dalışları bittikten sonra deneme dalıcıları ve 1 yıldızların dalış yapacağı noktaya gidilir .

Benim hiç bir bilgim yok ama çok merak ediyorum yapabilir miyim ?

Deneme dalışı yapacaklara dalışla ilgili brifing verilir, tüplü dalış serbest dalış gibi değildir ,kendine has kuralları vardır . Brifing’te sualtında ki hareket tarzı , palet vurma tekniği, kulak eşitleme, işaretleşme , soluk alıp verme ile ilgili konularda bilgilendirilir.

Ardından yazı tahtasında yaptığımız plan doğrultusunda isim isim çağrılır platform sorumlusu çalışanlarımız elbise ve ekipmanları kuşandırır ve hazır bekletirler daldırıcı ile ( Eğitmen – Deneme dalışı uzmanı ) suya inmeden önce son kontroller yapılır önce hoca suya atlar ve deneme dalıcısını bekler.


Dalış ne kadar sürüyor ? Su altında fotoğraf çekilmek istiyorum

Ortalama bir dalış 20-25 dakika sürer bir hoca sadece sizle ilgilenir. sualtında canlıları ile tanışırsınız balıklarla oynayıp onları yemleyebilirsiniz bizde bu anları ölümsüleştirir ve fotoğraf ve videolarınızı ( sualtı fotoğraf ve video çekimi extra dır.) çekeriz. Sualtında gezintimiz başlar ve unutulmaz dakikalar geçireceğinize garanti veririz.

Bilinmesi gereken önemli noktalar, tavsiyeler ; 

Deneme dalışı ; Dalış eğitmeni ve deneme dalışı uzmanı ile yapılır. ( lütfen size dalış yaptıracak kişinin yeterlilik düzeyini sorgulayın )

  • Aynı anda 2 ve daha fazla deneme dalıcısını birlikte dalış yapılmaz bire bir yapılır grup halinde dalabilmek için mutlaka eğitim almak gerekmektedir.
  • Ucuz diye tercih edeceğiniz başka bir yerde deneyimsiz kişiler tarafından yaptırılan dalışlar sonucunda kulaklarınızda büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. Bizim için Sağlığınız her şeyden önemlidir.
  • 2 kere daha dal sana belge verelim diyen kurumlardan uzak durunuz. dalış hobi amaçlı yapılan bir spordur uluslararası bir standartları vardır , belli eğitim kriterleri ve müfredatı mevcuttur eğitimsiz dalış belgesi sadece cüzdanınızda yer kaplar.
  • Malzemeler önemlidir kaliteli elbise palet , maske ve dalış ekipmanı kendini belli eder yırtık sökük bedeninize uymayan malzeme kullanılmasına izin vermeyin.
  • Kalabalık bir tekne ile gitmek istemiyor ve daha butik bir dalış teknesi için doğru adrestesiniz.

Detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 0544 292 52 14 üzere arayınız .

Kayıt formu doldurun biz size ulaşalım.

Ad soyad (zorunlu alan)

E-mail adresi (zorunlu alan)

Telefon no (zorunlu alan)

Doğum Tarihi*

Katılmak istediğiniz etkinlik (zorunlu alan)

Bizi nereden duydunuz ? (zorunlu alan)

Summary
product image
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
4 based on 4 votes
Brand Name
Ayvalık 3 Sea Dalış Merkezi
Product Name
Deneme Dalışı
Price
TRY 130
Product Availability
Available in Stock